Onder deze titel worden in het 4e Europa deel de Spaans- en Portugeessprekende landen binnen Europa samengevat. Dit klopt niet helemaal. Want de zegels voor de Portugese Azoren en Madeira worden in deze uitgave gewoon meegenomen. Op zich is dat geen probleem. Dit houdt het wel een beetje overzichtelijk. Welke landen en/of gebieden komen we tegen in deze alweer 109e editie? Dat zijn Spaans Andorra, Portugal, de Azoren, Madeira en “Last but not least” Spanje.
Zoals gewend heeft Michel in deze uitgave weer het een en ander redactioneel doorgevlooid en waar nodig aangepast en/of gecorrigeerd. Qua opmaak is er, gelukkig, niets veranderd en de wijze van prijzen en opbouw van de pagina’s is, niet verrassend, ongewijzigd gebleven.
Veel echt nieuws is er niet te melden. Ja, de prijzen zijn aangepast aan het huidige niveau en de nieuwe uitgiften zijn weer bijgewerkt tot eind 2023. Bij Portugal zou een zegel uit 2004 die tot op heden in gebruikte vorm geen Michel prijs had meegekregen nu wel geprijsd zijn. (Ik heb het niet kunnen terugvinden). Bij de zegels van de Azoren zijn een klein aantal “nieuwe” variëteiten opgenomen bij de zegels met de Koning Louis en zijn er twee papier varianten, na nadere bestudering, afgevoerd.
Bij Spanje zijn de laatste tijd speciale velletjes uitgegeven de zo genoemde “Pruebas de artista“. Deze velletjes hebben geen frankeerwaarde en dit wordt nu als zodanig ook aangegeven door Michel. Verder zijn nu de eerste dag van uitgiften bekend, en opgenomen, van een aantal oudere frankeer labels rond de overgang naar het “Millennium”.
Deze catalogus bevat onder tussen alweer meer dan 900 bladzijden, de harde kaft ontbreekt niet. Ook deze catalogus is als elektronische uitgave te verkrijgen wat al gauw € 25, = scheelt, toch weer mooi meegenomen.